Dlaczego warto wziąć udział? | Smart City Forum

Dlaczego warto wziąć udział?

Dlaczego warto wziąć udział w Smart City Forum?


Jedyny kongres o tematyce smart city, który od wielu lat cieszy się fantastyczną frekwencją uczestników zarówno w formule tradycyjnej, jak i hybrydowej czy onlinowej. To unikatowe forum z tradycjami, które cieszy się poparciem samorządów, biznesu oraz podmiotów naukowych.

Miejsce spotkań, gdzie miasta różnej wielkości uczą się wzajemnie od siebie jak wdrażać innowacje, przekazują sobie zdobyta wiedzę oraz doświadczenia.

Oszczędność czasu -> Kluczowe tematy poruszone w jednym miejscu.

Odpowiadamy na potrzeby rynku -> merytoryka jest budowana na podstawie wywiadu środowiskowego – kongres mówi o najnowszych rozwiązaniach technologicznych dla miast.

Program merytoryczny tworzony jest przez najlepszych ekspertów zasiadających w Radzie Programowej.

Wydarzenie skierowane nie tylko do dużych miast, ale także dla średnich i małych. Duże miasta są bombardowane propozycjami od spółek technologicznych, a o tych mniejszych często się zapomina. One też chcą się rozwijać i na wydarzeniu mogą poznać dostawców rozwiązań oraz poszukać nowości dla siebie – konkretne przykłady zastosowań, a nie futurystyczne wizje.

Wspierają nas najbardziej innowacyjne firmy technologiczne, które tworzą rozwiązania dla miast, m.in. LUG Light Factory, Lime, W.P.I.P., Asseco Data Systems, FBSerwis

Kongres niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem -> na poprzedniej onlinowej edycji pojawiło się kilkaset osób związanych z tematyką Smart City. Od lat każda edycja gości każdorazowo około 600 gości. W tym roku w formule hybrydowej – nie będzie inaczej, naturalnie z zachowaniem wszelkich reguł bezpieczeństwa.

Stopniowo zmieniamy formułę -> podczas poprzednich edycji prezydenci różnej wielkości miast prezentowali rozwiązania wdrażane „u siebie”, ale także mieli możliwość wymiany doświadczeń w klasycznej formule paneli dyskusyjnych.

Tematyka forum nie opiera się tylko na rodzimych rozwiązaniach, inspiracji dostarczają zagraniczni goście m.in.:

 • Hibaq Jama, Councillor City of Bristol, UK
 • Renato de Castro, Vice-president International Affairs at The Brazilian Human Smart Cities Network, International Smart City Expert
 • Petteri Huuska, Environmental Planner, City of Helsinki
 • Jonathan Hill, Product Development Director, Visa Global Transport Solutions, City of Londyn
 • Stephen Turner, Head of Future Cities, City of Manchester
 • Frédéric Dot, Client Executive, South Australia at Dassault Systèmes
 • Albert Seubers, Director global strategy IT in Cities at Atos, City of Amsterdam
 • Marianne Roling, General Manager Small Medium Solutions and Partners CEE at Microsoft, City of London
 • Peter Ylen, Principal Scientist and Team leader of Smart City Impact Assessment team at VTT in Espoo, Finlandia
 • dr Liu Thai-Ker, Morrow Architects & Planners Pte., Singapur

Kilka przykładów współpracy naszych partnerów/uczestników z miastami:
LUG Light Factory Sp. z o.o. i UM w Zielonej Górze – inteligentne oświetlenie uliczne dla miasta

Comtegra i UM Jaworzna – Celem projektu było wyznaczenie wartości wybranych wskaźników opisanych w normie PN-ISO 37120:2015-03 wraz z opracowaniem raportów oraz rozpoznanie możliwości wykorzystania powtarzalnych metod kolekcjonowania danych do tego niezbędnych. Wskaźniki umożliwiają miastom ocenę ich wyników i mierzenie postępów w czasie, a także porównywanie z innymi miastami lokalnie i globalnie. Jawność i dostępność wyników pozwoli na zmniejszenie silosowości, i ułatwi prowadzenie polityki, planowanie i zarządzanie.

Lime i UM Poznania – w dobie sharing economy (ekonomii współdzielenia oraz ochronie środowiska ) elektryczne hulajnogi

Hive i UM Warszawy – hulajnogi elektryczne

Nextbike – rowery miejskie w wielu polskich miastach biorących udział w wydarzeniu

Wg raportu Smart Cities: Growing New IT Markets w 2016 r. sektor inteligentnych miast był wart 342 mld dol., natomiast w 2021 r. będzie to już 774 mld dol.!

Według raportu McKinsey&Company, dzięki technologiom użytym w smart city, możemy:

 • ocalić każdego roku 30-300 istnień ludzkich w mieście powyżej 5 mln mieszkańców,
 • zmniejszyć liczbę przestępstw o 30-40%,
 • oszczędzić 25-80 litrów wody dziennie na jedną osobę,
 • przyspieszyć o 20-35% system reagowania kryzysowego,
 • zmniejszyć globalne obciążenie chorobami o 8-15%.
Sprawdź, co o Smart City Forum mówią członkowie Rady Programowej i Prelegenci

Kongresy Online MMC podsumowanie 2020

Śledź nasze wydarzenie na bieżąco

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE w celu wysyłki informacji marketingowych dotyczących produktów lub usług Administratora i jego partnerów (aktualną listę partnerów znajdziesz tutaj). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. 2002 nr 144 poz. 1204) przez MM Conferences S.A. z siedzibą w Warszawie (00-193), ul. Stawki 2 o numerze identyfikacyjnym NIP: 9522040486.Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) przez MM Conferences S.A. z siedzibą w Warszawie (00-193), ul. Stawki 2 o numerze identyfikacyjnym NIP: 9522040486. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Wpisz :SMART

Administratorem danych osobowych jest MM Conferences S.A. z siedzibą w Warszawie (00-193), ul. Stawki 2 („Administrator”). Pana/Pani dane będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki informacji marketingowych. Więcej