Konkurs | Smart City Forum

Konkurs

Laureaci Konkursu Smart City

Miasto Wrocław – w kategorii Smart City powyżej 500 tys. Mieszkańców 2017

Miasto Wrocław jest między innymi liderem elektromobilności dzięki Miejskiej Wypożyczalni Samochodów Elektrycznych Vozilla oraz liderem innowacyjnych bezgotówkowych płatności miejskich, dzięki rozwiązaniom typu smart payments.

Miasto Rzeszów – w kategorii Smart City od 100 do 500 tys. Mieszkańców 2017

Za realizację idei Smart City w tym: nowoczesnego systemu teleinformatycznego i administracyjnego, projektów: e-Podatki, e-Edukacja, e-Budżet Obywatelski i wielu innych oraz za produkcję zielonej energii w mieście Rzeszów.

Miasto Jaworzno – w kategorii Smart City do 100 tys. Mieszkańców 2017

Za efektywne wykorzystanie dostępnych innowacji i nowoczesnych technologii oraz skuteczne zarządzanie zasobami i strategią rozwoju miasta na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców.

Miasto Siemianowice Śląskie – Wyróżnienie w kategorii Smart City do 100 tys. Mieszkańców 2017

Po pierwsze: CZŁOWIEK. Po drugie: GOSPODARKA. Po trzecie: EKOLOGIA. Za zaangażowanie w różne sfery idei Smart City, to kryteria którymi kieruje się miasto Siemianowice Śląskie.

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Bydgoszczy – w kategorii Inteligentne rozwiązanie – Smart City Solution 2017

Za budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej. Koncepcja przedsięwzięcia opierała się na zbudowaniu wirtualnej sieci kanalizacji deszczowej w obszarze miasta i dokonaniu symulacji naturalnego spływu wód opadowych.

Wadim Tyszkiewicz, Prezydent miasta Nowa Sól – w kategorii Człowiek Roku 2017

Za zaangażowanie społeczne. Pan Prezydent bardzo angażuje się w tej sferze – w Nowej Soli między innymi istnieje możliwość odpracowania niezapłaconego czynszu, dla bezrobotnych organizowane są roboty publiczne dzięki którym powstał park rozrywki, a w nim najlepszy w Polsce tor dla bmx-ów, ścianka wspinaczkowa, skatepark i pole do minigolfa.

Ceremonia wręczenia nagród

13 marca 2018 r. godz. 19:00, The westin Hotel warsaw

 

 

Podczas Wielkiej Gali Smart City niezależna Kapituła Konkursowa, SMART-CITY-statuetka-2016-WIZUALIZACJA-v1 składająca się z uznanych autorytetów w branży, nagrodzi laureatów Konkursu Smart City.

Konkurs Smart City ma na celu popularyzację osobowości i przedsięwzięć, które w znaczący sposób przyczyniły się do promocji rozwiązań, służących budowie inteligentnych miast w Polsce, oraz miast realizujących tę ideę. Wyróżnienia skierowane są zarówno do przedstawicieli sektora biznesowego, jak i administracji lokalnej, którzy poprzez realizowane projekty, z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań i strategii zarządzania, przyczyniają się do wzrostu konkurencyjności polskich miast, gospodarki i biznesu.

Śledź nasze wydarzenie na bieżąco