20 i 21 września po raz szósty odbędzie się konferencja, której celem jest wymiana i poszukiwanie rozwiązań dążących do zwiększenia interaktywności, unowocześnienia infrastruktury polskich miast oraz poprawy jakości życia jego mieszkańców.

Smart City Forum to innowacyjna platforma dialogu i wymiany myśli, poświęcona koncepcji rozwoju innowacyjnych miast, tworzona przy wsparciu czołowych przedstawicieli administracji publicznej i biznesu.

Smart City Forum to konferencja z tradycją. Jest to z pewnością najważniejsze wydarzenie w roku, jeśli chodzi o idee smart city w Polsce. A z kolei koncepcja smart city jest światowym trendem, bardzo mocno podchwyconym przez polskie samorządy i miasta oraz firmy technologiczne. Dobrze, że w nazwie konferencji pojawia się „forum”, ponieważ to jest właśnie forum przyszłościowych idei, forum wymiany myśli i dialogu o smart city. Bo to jest rzecz fantastyczna, chwilami futurystyczna, ale jednocześnie zjawisko, które dzieje się na naszych oczach. Stajemy się cyfrowym społeczeństwem, cyfrową gospodarką i miasta też chcą być cyfrowe czy inteligentne. – Bogdan Rogala, Prezes Zarządu Philips Lighitng Poland Sp. z o.o. , Dyrektor Sprzedaży Philips Lighting CEE

Podczas dwóch dni konferencji, która odbędzie się w Hotelu Sheraton w Warszawie, skupimy się na tematach związanych z inteligentnym zarządzaniem zasobami infrastruktury, wygodnymi i bezpiecznymi płatnościami za usługi miejskie, sharing economy czy bezpieczeństwem publicznym. Wspólnie podejmiemy dyskusję na temat korzyści jakie wniesie IoT do budowy sieci w projektach Smart City. Rozpatrzymy szanse i wyzwania elektromobilności pod kątem koncepcji zrównoważonego rozwoju czy współpracy producentów pojazdów elektrycznych i przedstawicieli władz państwowych. Nie zabraknie również tematów związanych z inteligentną siecią energetyczną. Agenda Smart City Forum jest pełna aktualnych i ważnych zagadnień, wybranych przez Radę Programową, w której zasiadają kluczowi Eksperci związani z tematyką, wśród nich m.in.: Mariusz Gaca, Wiceprezes Orange Polska; Robert Biedroń, Prezydent Miasta Słupska; Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin; Tadeusz Truskolaski, Prezydent Miasta Białegostoku; Tadeusz Ferenc, Prezydent Miasta Rzeszowa.

Smart City Forum to obowiązkowy punkt na mapie polskich konferencji dla wszystkich, którzy już dziś chcą brać udział w debacie związanej z przyszłością swoich miast i czynnie wpływać na ich rozwój.

Zapraszamy do zapoznania się z foto i wideorelacją z poprzedniej edycji Smart City Forum.